Aranżacje kuchni połączonej z salonem – o czym należy pamiętać?

W urządzonych nowocześnie domach i mieszkaniach projekt kuchni często zakłada otwarcie tego pomieszczenia na salon. Jest to rozwiązanie nie tylko modne, ale również wygodne, ponieważ pozwala stworzyć dużą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny. Planując aranżacje kuchni połączonej z salonem należy pamiętać o pewnych istotnych zasadach.

W mieszkaniach z kuchnią otwartą na salon to pierwsze pomieszczenie zazwyczaj wyposażone jest w urządzenia AGD przeznaczone do zabudowy meblowej dzięki czemu całość prezentuje się schludnie i łatwiej jest utrzymać porządek. Wybierając fronty szafek warto więc pomyśleć także o aranżacji salonu – spójna kolorystyka oraz podobna stylistyka sprawią, że oba pomieszczenia prezentować się będą harmonijnie i elegancko.

Wybierając płytki ścienne do kuchni należy stosować tę samą zasadę. Odcień pojawiający się również w salonie sprawi, że oca wnętrza stworzą spójną całość. Oczywiście nie ma potrzeby ograniczać się do jednego tylko koloru. Bardzo ciekawie prezentuje się mozaika w kuchni, która ożywi wnętrze i sprawi, że aranżacja nabierze ciekawszego charakteru.

Kolejną istotną kwestią jest oświetlenie kuchni. Jeśli chcemy zdecydować się na jedną lub dwie wiszące lampy, warto ich design dostosować do stylu, zgodnie z którym urządzony został salon. Oczywiście należy też pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu źródeł światła – powinny one nie tylko spełniać swoje zadanie, ale również zapobiegać oślepianiu osób przebywających w salonie. Dekoracyjne żyrandole znajdziesz na https://mo.design/category/kuchnia/.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Recent Posts
  • Kształtujące się społeczne zmiany

    Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie zmiany w pewien sposób są dostosowane do elementów szczególnych, oczywiście dla jednych informatyzacja staje się czynnikiem szczególnym dzięki czemu mamy możliwość zmienianie naszego postrzegania świata, pewnych rozwiązań szczególnych. Koniecznością staje się także dość szerokie wskazanie możliwości jakie taki stan rzeczy do naszego działania jest w stanie przynieść. Ważne …
  • Pomoc w urządzaniu mieszkania

    Urządzanie mieszkania to dla jednych osób prawdziwa przyjemność, dla innych standardowy obowiązek, dla jeszcze innych jedynie duży wydatek. Większość ludzi jednak przykłada do tego typu kwestii tak czy inaczej znaczną uwagę, ponieważ jeżeli urządzamy mieszkanie, to przede wszystkim po to, aby się w nim dobrze czuć na co dzień, aby wypoczywać, czy miło spędzać …
  • Firany i zasłony do salonu

    Salon jest pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę domu. Tam przyjmuje się gości, więc musi wyglądać ładnie i najlepiej nowocześnie. W związku z tym trzeba w nim zadbać nie tylko o meble czy podłogi lub sam kolor ścian, ale również i przede wszystkim o pozostałe szczegóły. Takim detalem, ale jakże istotnym są firany.