Aranżacje kuchni połączonej z salonem – o czym należy pamiętać?

W urządzonych nowocześnie domach i mieszkaniach projekt kuchni często zakłada otwarcie tego pomieszczenia na salon. Jest to rozwiązanie nie tylko modne, ale również wygodne, ponieważ pozwala stworzyć dużą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny. Planując aranżacje kuchni połączonej z salonem należy pamiętać o pewnych istotnych zasadach.

W mieszkaniach z kuchnią otwartą na salon to pierwsze pomieszczenie zazwyczaj wyposażone jest w urządzenia AGD przeznaczone do zabudowy meblowej dzięki czemu całość prezentuje się schludnie i łatwiej jest utrzymać porządek. Wybierając fronty szafek warto więc pomyśleć także o aranżacji salonu – spójna kolorystyka oraz podobna stylistyka sprawią, że oba pomieszczenia prezentować się będą harmonijnie i elegancko.

Wybierając płytki ścienne do kuchni należy stosować tę samą zasadę. Odcień pojawiający się również w salonie sprawi, że oca wnętrza stworzą spójną całość. Oczywiście nie ma potrzeby ograniczać się do jednego tylko koloru. Bardzo ciekawie prezentuje się mozaika w kuchni, która ożywi wnętrze i sprawi, że aranżacja nabierze ciekawszego charakteru.

Kolejną istotną kwestią jest oświetlenie kuchni. Jeśli chcemy zdecydować się na jedną lub dwie wiszące lampy, warto ich design dostosować do stylu, zgodnie z którym urządzony został salon. Oczywiście należy też pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu źródeł światła – powinny one nie tylko spełniać swoje zadanie, ale również zapobiegać oślepianiu osób przebywających w salonie. Dekoracyjne żyrandole znajdziesz na https://mo.design/category/kuchnia/.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Recent Posts
  • Taras – dlaczego warto go mieć?

    Warto spędzać czas na zewnątrz jak tylko poprawi się pogoda i będzie sprzyjać przebywaniu na świeżym powietrzu. Właściciele domów mogą oczywiście spędzać ten czas w ogrodzie, w oranżerii, czy na tarasie. Ten ostatni jest chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem. Taras jest jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych przy domu, zwłaszcza wtedy, gdy mamy niewielką działkę i większą …
  • Komputery a nasze życie

    Nowoczesny świat wiele dziedzin naszego życia łączy w sposób już nierozerwalny z komputerami, wielkie zmiany jakie każdy z nas obecnie jest w stanie zauważać odbywają się także dzięki zastosowaniom jakie wnoszą komputeryzacja, i szeroko rozumiana wiedza informatyczna. Nowoczesność to także, wielkie założenia jakie stają się stawiać na drodze nam kolejne możliwości. Komputery zaczynają być …
  • Usługi hydrauliczne w Gliwicach.

    Monterem instalacji sanitarnych nie każdy może być. Odpowiednie predyspozycje a w tym umiejętność przewidywania dają odzwierciedlenie w tym zawodzie. Do głównych zadań dobrego montera naleć powinny między innymi : montaż, instalacja oraz umiejętna naprawą instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.